MIS SEE ON?

Maailmamuutjate kool (varem Juhtimiskool) on kohtumispaik inimestele, kes püüavad Eestit ja maailma mingil viisil paremaks teha. Need kolm päeva on selleks, et kuulda kõige parematest uutest praktikatest, saada uut innustust ning suhelda teiste inimestega, kes maailma parandada püüavad.

TEEMA:

Sel aastal otsime lahendusi probleemidele kolmel erineval tasandil.

KOHALIK
Ühe riigi või väiksema piirkonna probleemid võivad suures plaanis paista lihtsad lahendada, kuid see ei pruugi sugugi nii olla. Kõiki probleeme ümbritseb keeruline sotsiaalsete praktikate võrgustik, mis muudab igasuguse positiivse sekkumise raskeks. Seepärast oleme kutsunud esinema kõige lootustandvamate kohalike algatuste käivitajad, et neilt õppida.
EUROOPA
Eesti on olnud Euroopa Liidu liige 2004. aastast saadik. Viimastel aastatel on mitmed Euroopat tabanud kriisid jõudnud ka meie uudistesse, kuid küsimused Euroopa institutsioonide rollist ja arengust on tihti kaugeks jäänud. Seepärast oleme Maailmamuutjate kooli vahetult enne Eesti EL nõukogu eesistumist kutsunud rääkima inimesed, kes igapäevaselt nende institutsioonidega töötavad.
MAAILM
Eestis on võimalik käivitada globaalseid ettevõtmisi - maailmakoristus, Skype, e-residentide programm ja mitmed teised on seda tõestanud. Millised on aga maailma kõige olulisemad probleemid ning kuidas täpselt on Eestist globaalseid algatusi võimalik startida? Sellest räägime Maailmamuutjate kooli viimasel päeval.

ESINEJAD

Maailmamuutjate koolis, nagu ka varasematel aastatel Juhtimiskoolis, esinevad eestvedajad, kes on loonud ja arendanud organisatsioone, millel on suur mõju ühiskonnale.

KERSTI KALJULAID

Eesti Vabariigi president

Kersti Kaljulaid on varasemalt olnud Euroopa Kontrollikoja Liige, Eesti Energia Iru Elektrijaama finantsdirektor ja direktor ning Tartu Ülikooli nõukogu esimees.

JEANNETTE GUSKO

Change.org

Jeannette Gusko on ühe maailma suurima online-petitsioonide platvormi (100 miljoni kasutajaga), Change.org Saksamaa kommunikatsioonijuht. Konverentsil jagab ta kogemusi edukatest muutuste kampaaniatest.

ALAR KARIS

Riigikontroll

Alar Karis on panustanud ühiskonna arendamisesse läbi erinevate vastutusrikaste ametite. Ta on tegutsenud teadlasena, juhtinud nii Maa- kui Tartu Ülikooli. Praegu on ta Eesti riigikontrolör.

ERIKA ILVES

OffWorld

Erika Ilvese loodud ettevõte arendab USA-s kaevandusroboteid, millel on potentsiaal tulevikus asuda kaevandama Kuul ja asteroididel.

KRISTINA MÄND

MTÜ MONDO

Kristina Mänd on juhtinud administratsioonidirektorina rahvusvahelise kodanikuühenduste liidu CIVICUS tiimi, reisinud rohkem kui 65 riiki ning tegeleb täna õiglase kaubanduse teemadega.

DARJA SAAR

ETV+

Darja Saar on käivitanud lausa kaks täitsa uut ja ägedat asja Eestis - noorte ettevõtlikkuse programmi ENTRUM ning pärast seda peatoimetajana ETV+ kanali.

KASPAR KORJUS

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Kaspar Korjus töötab ühe Eesti kõige silmapaistvama rahvusvahelise projektiga - e-residentsusega -, millega luuakse inimestele üle maailma võimalus kasutada Eesti riigi pakutavaid digitaalseid lahendusi.

TRIIN TOOMESAAR

SA Kiusamisvaba kool

Triin Toomesaar, politoloog ja programmi "Noored Kooli" vilistlane, on SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht, mis tegeleb süsteemselt kiusamise vähendamisega Eesti koolides.

ELINA UUTELA

HundrED.org

Elina Uutela on Soome HundrED.org projekti kommunikatsioonijuht, milles otsitakse ja levitatakse inspireerivaid innovaatilisi lahendusi haridussüsteemis.

ALAR KILP

Tartu Ülikool

Alar Kilp on Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi lektor ning ta annab konverentsi teisel päeval sissejuhatava ülevaate Euroopa tasandi probleemidest.

MIHKEL JOALA

SprayPrint

Mihkel Joala on leiutaja ning ettevõtete SprayPrinter, Prototaip ning KuupCNC kaasasutaja.

SNEZANA STOLJAROVA

MTÜ SPIN

Snezana Stoljarova on psühholoog ja koolitaja ning noorte spordiprogrammi SPIN eluoskusi õpetava poole juht, sisu looja ja treenerite mentor.

VEIKO SPOLITIS

Läti parlamendiliige

Veiko Spolitis on Lätis üles kasvanud, aga Tartuga tihedalt seotud politoloog, kes on töötanud nii ajakirjanikuna, Riia Stradinši Ülikoolis politoloogia õppejõuna kui ka Läti Välisministeeriumis nõunikuna. Läti Parlamendi liikmena annab ta ülevaate lõunanaabrite olulisematest algatustest.

TÖÖTOAD

Lisaks ühiskondlikke probleeme ja inspireerivaid lahendusi avavatele kõnedele on sel aastal kavas ka praktilisi oskusi arendavad töötoad meie partnerorganisatsioonide poolt.

VABAÜHENDUSTE LIIT

Teema: Kommunikatsioonioskused

YFU

Teema: Märkamine – mina kui maailmakodanik

NOORED KOOLI

Teema: Stressimaandamine ja loov eneseväljendus

TÜ IDEELABOR

Teema: Ideede pitchimine

ELSA

Teema: MTÜ juriidika ABC

KOOSTÖÖ KOGU

Teemad: E-demokraatia ja Rahvakogu

SÜLEM

Teema: Kuidas sotsiaalteadusliku teadmise abil maailma muuta?

KAVA

Iga päeva alustame pikema probleemide kaardistusega. Siis liigume praktilisi oskusi arendavate töötubade juurde. Pärastlõunal jagatakse häid praktikaid ja kogemusi lahenduste elluviimisest. Lisaks on eraldi sessioon võrgustiku arendamiseks ning meeleolukad õhtuprogrammid!

Esimene päev algab 11:30, ülejäänud 9:30. Esimese kahe päeva sisuprogrammid lõppevad 19 paiku, õhtuprogrammid soovijatele kuni hommikuni. Viimane päev lõppeb 18 paiku.

INSPIREERIV KOHT
INSPIREERIVATEKS MÕTETEKS

Ka 2017. aastal toimub Maailmamuutjate kool juba tuttavaks saanud Tervishoiu Kõrgkooli inspireerivates ruumides.

Kesklinnast 10-minutise sõidu kaugusel on mõnusalt rahulik ja vaikne, et miski ei segaks meie õppeprotsessi ning et konverents võiks olla võimalikult mõjus. Aadress on Nooruse 5.

TOIMUMISKOHT:

Tartu Tervishoiu Kõrgkool

REGISTREERUMINE

Maailmamuutjate kooli osalejateks on aktivistid - tudengid, vabakondlased, ettevõtjad, festivalide korraldajad ning teised praegused ja tulevased maailmamuutjad. Registreerumine on avatud kuni 5. juunini 2017, see on ka viimane päev osavõtutasu maksmiseks (5. juunist alates korraldajad osavõtutasu enam tagasi ei maksa).

Registreerimine on lõplik pärast osavõtutasu maksmist (saaja: Teaduse ja Kultuuri SA Domus Dorpatensis; arve nr: EE762200221057440434). Juhul kui soovite maksta arvega, siis palun märkige see registreerimisvormis ära ning osavõtutasu makske pärast arve saamist (palun märkige makse juures kindlasti ära ka arve number). Aitäh!

SOODUSHIND*
35€
*üliõpilastele

Programm (3 päeva)

*Toitlustus: hommik (2), lõuna (3), õhtu (2)

Konverentsi materjalid

2 õhtuprogrammi

TOETAJA*
65€+
*vali ise summa, millega toetad!

Programm (3 päeva)

*Toitlustus: hommik (2), lõuna (3), õhtu (2)

Konverentsi materjalid

2 õhtuprogrammi

Toetad tudengite osalemist

Isiklik tänu veebilehel

* Kogu konverentsi toitlustus on vegan (st toidu valmistamisel ei ole kasutatud loomseid saadusi).

KORRALDAJAD

Maailmamuutjate kooli korraldab DD Akadeemia vabatahtlike meeskond, Teaduse ja Kultuuri Sihtasutuses Domus Dorpatensis. Küsimuste puhul pöördu Diana (diana@ddakadeemia.ee) poole.

TOETAJAD

Suur tänu maailmamuutjate kooli toetamast!

Toetajad:
OÜ Advokaadibüroo LEXTAL
Eesti Koostöö Kogu
Henri Holtsmeier
Meelis Kalev

Rahastajad ja sponsorid: